Registrácia podniku

Aktuality

titulný obrázok
29. 07. 2021

Tichým zabijakom gastra sú prehliadané dopady pandémie

  • Tlačové správy

Gastro sektor kvôli pandémií už dlhodobo čelí vážnym problémom. Nejde pritom len o pokles počtu zákazníkov či o zvyšovanie cien vstupných surovín a nákladov. Existenčným problémom je aj otázka kvalifikovanej pracovnej sily, ktorej cena práce začala za obdobie posledných mesiacov enormne rásť. To je, žiaľ, v stave, v akom sa slovenské gastro momentálne nachádza, dlhodobo neudržateľné.

Čítať viac
titulný obrázok
16. 07. 2021

Keď prídeme o čašníkov, nezachráni nás ani najchutnejšie jedlo

  • Info

V kvalitnej gastronómii patrí kuchyňa a servis na rovnocenný piedestál. Jeden bez druhého nemôžu nezávisle existovať. Z predstavy, že čašník je len objednávač a roznášač jedla a nápojov, sme však na Slovensku ešte nevyrástli. Po dlhom nútenom období útlmu v gastronómi sa volanie po zmene vnímania úlohy servisu ešte zintenzívnilo. Nenastal na slovenskej gastro scéne najvyšší čas zbaviť sa tejto dogmy?

Čítať viac
titulný obrázok
15. 07. 2021

PRVÁ POMOC ZAMESTNANCOM, ZAMESTNÁVATEĽOM A ŽIVNOSTNÍKOM OD JÚLA 2021 (NE)BUDE POSKYTOVANÁ

  • Novinky

Uplynulé obdobie už viac ako dvoch rokov bolo citeľne poznačené pandémiou, ktorá zasiahla snáď všetky sféry života človeka. Nedotknutou neostala ani oblasť pracovných záujmov jednotlivcov, a to tak vo vzťahu k zamestnancom, zamestnávateľom ako aj živnostníkom. Štát sa avšak rozhodol zakročiť a už dlhšiu dobu poskytuje, za splnenia prísne stanovených pravidiel, pomoc osobám, ktoré sa práve pre túto prítomnosť pandémie ocitli v nepriaznivej situácii. Táto štátna pomoc má pritom mnoho podôb. V tomto článku sa však zameriame na podstatné zmeny len jednej z nich – tzv. „Prvej pomoci“, ktoré sa začali aplikovať počnúc Júlom 2021.

Čítať viac
titulný obrázok
07. 07. 2021

Gastro sektor je vážne znepokojený konaním koalície

  • Tlačové správy

Gastro sektor je vážne znepokojený konaním koalície. Tá tento týždeň nepodporila opozičný návrh na zníženie DPH na stravovacie služby, zároveň však nepredložila ani vlastný návrh. Nové sprísnenia vstupu do krajiny zasiahnu negatívne aj turistický ruch a spotrebu v gastre. Štát pritom ohlásil, že od podnikateľov na daniach vyberie tento rok o miliardu eur viac.

Čítať viac
titulný obrázok
02. 07. 2021

Denník Standard: Gastro kritizuje nezvládnutú štátnu pomoc. Z odvetvia odišlo desaťtisíce ľudí, kvalita klesá a ceny rastú

  • Médiá

Pomoc od štátu bola pomalá, neadresná a nedostatočná. Zhodujú sa na tom Aliancia slovenskej gastronómie a iniciatíva Zachráňme gastro združujúce majiteľov gastronomických prevádzok. Upozorňujú na alarmujúcu situáciu v odvetví a volajú po ďalšej pomoci.

Čítať viac
titulný obrázok
21. 06. 2021

TV MARKÍZA: Reportáž v relácii TELEVÍZNE NOVINY k téme zníženia DPH

  • Video
  • Médiá

Dnešná reportáž na Televízne noviny TV Markíza k téme zníženia DPH na gastro, z dnešného spoločného tlačového brífingu našej Aliancie Slovenskej Gastronómie spolu so Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora - SPPK, Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska a Stále máme chuť #stalemamechut pred parlamentom.

Čítať viac
titulný obrázok
21. 06. 2021

TV JOJ: Reportáž k téme zníženia DPH na gastro, z dnešného spoločného tlačového brífingu

  • Video
  • Médiá

Reportáž TV JOJ k téme zníženia DPH na gastro, z dnešného spoločného tlačového brífingu našej Aliancie Slovenskej Gastronómie spolu so Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora - SPPK, Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska a Stále máme chuť #stalemamechut pred parlamentom 👍👏

Čítať viac
titulný obrázok
21. 06. 2021

Jedinou vakcínou pre záchranu gastra je zníženie sadzby DPH

  • Tlačové správy

Aliancia Slovenskej Gastronómie dnes spojila svoje sily s najväčšou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou - SPPK, Asociáciou hotelov a reštaurácií a platformou Stále máme chuť, aby spoločným hlasom vyjadrili svoju výzvu smerom k širokému politickému spektru. Vyzývame vládu SR, aby bezodkladne konali vo veci zníženia sadzby DPH pre gastro sektor.

Čítať viac