Registrácia podniku

Aktuality

titulný obrázok
14. 10. 2021

Pokles obratov v gastre je už na hranici 50 %.

 • Info
 • Tlačové správy

Sprísňujúce sa opatrenia, ktoré platia podľa platného covid automatu, si v gastro sektore začínajú vyberať svoju daň. Počty zákazníkov sa zo dňa na deň znižujú, na čo okamžite reagujú aj tržby. Ich pokles, ktorý prišiel s nástupom červených a bordových farieb covid automatu, je už na hranici 50 %. A akoby to nestačilo, od budúceho týždňa sa niektoré okresy sfarbia na čierno.

Čítať viac
titulný obrázok
06. 10. 2021

Minister Krajniak ako najväčší bojovník za exekučnú amnestiu paradoxne svojou nečinnosťou uvrhuje do exekúcie 2 665 spoločností na Slovensku.

 • Info
 • Tlačové správy

Gastro sektor mal ako jediný na Slovensku najdlhší zákaz vykonávať svoju činnosť už počas prvých dvoch vĺn pandémie. S príchodom tretej vlny sa však nič nezmenilo. Zákazy pretrvávajú, kompenzácie neprichádzajú a akoby to nestačilo, Sociálna poisťovňa začala od gastro prevádzok vymáhať aj splátky za odložené odvody za zamestnancov z minulého roka. 2 665 podnikov sa tak ocitlo pod hrozbou exekúcie, kompetentní sa však tvária, že nič nevidia.

Čítať viac
titulný obrázok
26. 08. 2021

HORECA Summit 2021 - 21.-22.9.2021 Vysoké Tatry - naživo aj online

 • Novinky
 • Info

Radi by sme Vám dali do pozornosti druhý ročník SME konferencie HORECA summit 2021, ktorý sa bude konať 21. - 22. septembra v GRAND HOTEL BELLEVUE vo Vysokých Tatrách. Diskutovať sa bude o tom, ako zvládnuť toto ťažké obdobie, kde vziať a udržať si kvalitných nových zamestnancov, rovnako aj o novinkách, ktoré si pripravili hotelieri a gastronómi. Jedným z pozvaných rečníkov bude aj prezident ASG Viliam Pavlovský.

Čítať viac
titulný obrázok
03. 08. 2021

Prvá pomoc zamestnancom, zamestnávateľom a živnostníkom v júli 2021 napokon bude poskytovaná

 • Info

V našom predchádzajúcom článku sme Vás informovali o novej podobe a rozsahu finančnej pomoci Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR v podobe tzv. Prvej pomoci pre zamestnávateľov a SZČO, zasiahnutých nepriaznivou situáciou spojenou s nákazlivou chorobou COVID-19 s platnosťou od júla 2021. V súčasnosti už sú známe informácie ohľadom čerpania Prvej pomoci za mesiac júl, o ktorú je možné si požiadať v rámci augusta 2021. Preto sme sa Vám ich rozhodli priblížiť v tomto článku.

Čítať viac
titulný obrázok
29. 07. 2021

Tichým zabijakom gastra sú prehliadané dopady pandémie

 • Tlačové správy

Gastro sektor kvôli pandémií už dlhodobo čelí vážnym problémom. Nejde pritom len o pokles počtu zákazníkov či o zvyšovanie cien vstupných surovín a nákladov. Existenčným problémom je aj otázka kvalifikovanej pracovnej sily, ktorej cena práce začala za obdobie posledných mesiacov enormne rásť. To je, žiaľ, v stave, v akom sa slovenské gastro momentálne nachádza, dlhodobo neudržateľné.

Čítať viac
titulný obrázok
16. 07. 2021

Keď prídeme o čašníkov, nezachráni nás ani najchutnejšie jedlo

 • Info

V kvalitnej gastronómii patrí kuchyňa a servis na rovnocenný piedestál. Jeden bez druhého nemôžu nezávisle existovať. Z predstavy, že čašník je len objednávač a roznášač jedla a nápojov, sme však na Slovensku ešte nevyrástli. Po dlhom nútenom období útlmu v gastronómi sa volanie po zmene vnímania úlohy servisu ešte zintenzívnilo. Nenastal na slovenskej gastro scéne najvyšší čas zbaviť sa tejto dogmy?

Čítať viac
titulný obrázok
15. 07. 2021

PRVÁ POMOC ZAMESTNANCOM, ZAMESTNÁVATEĽOM A ŽIVNOSTNÍKOM OD JÚLA 2021 (NE)BUDE POSKYTOVANÁ

 • Novinky

Uplynulé obdobie už viac ako dvoch rokov bolo citeľne poznačené pandémiou, ktorá zasiahla snáď všetky sféry života človeka. Nedotknutou neostala ani oblasť pracovných záujmov jednotlivcov, a to tak vo vzťahu k zamestnancom, zamestnávateľom ako aj živnostníkom. Štát sa avšak rozhodol zakročiť a už dlhšiu dobu poskytuje, za splnenia prísne stanovených pravidiel, pomoc osobám, ktoré sa práve pre túto prítomnosť pandémie ocitli v nepriaznivej situácii. Táto štátna pomoc má pritom mnoho podôb. V tomto článku sa však zameriame na podstatné zmeny len jednej z nich – tzv. „Prvej pomoci“, ktoré sa začali aplikovať počnúc Júlom 2021.

Čítať viac
titulný obrázok
07. 07. 2021

Gastro sektor je vážne znepokojený konaním koalície

 • Tlačové správy

Gastro sektor je vážne znepokojený konaním koalície. Tá tento týždeň nepodporila opozičný návrh na zníženie DPH na stravovacie služby, zároveň však nepredložila ani vlastný návrh. Nové sprísnenia vstupu do krajiny zasiahnu negatívne aj turistický ruch a spotrebu v gastre. Štát pritom ohlásil, že od podnikateľov na daniach vyberie tento rok o miliardu eur viac.

Čítať viac