Registrácia podniku

Aktuality

titulný obrázok
02. 07. 2021

Denník Standard: Gastro kritizuje nezvládnutú štátnu pomoc. Z odvetvia odišlo desaťtisíce ľudí, kvalita klesá a ceny rastú

  • Médiá

Pomoc od štátu bola pomalá, neadresná a nedostatočná. Zhodujú sa na tom Aliancia slovenskej gastronómie a iniciatíva Zachráňme gastro združujúce majiteľov gastronomických prevádzok. Upozorňujú na alarmujúcu situáciu v odvetví a volajú po ďalšej pomoci.

Čítať viac
titulný obrázok
21. 06. 2021

TV MARKÍZA: Reportáž v relácii TELEVÍZNE NOVINY k téme zníženia DPH

  • Video
  • Médiá

Dnešná reportáž na Televízne noviny TV Markíza k téme zníženia DPH na gastro, z dnešného spoločného tlačového brífingu našej Aliancie Slovenskej Gastronómie spolu so Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora - SPPK, Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska a Stále máme chuť #stalemamechut pred parlamentom.

Čítať viac
titulný obrázok
21. 06. 2021

TV JOJ: Reportáž k téme zníženia DPH na gastro, z dnešného spoločného tlačového brífingu

  • Video
  • Médiá

Reportáž TV JOJ k téme zníženia DPH na gastro, z dnešného spoločného tlačového brífingu našej Aliancie Slovenskej Gastronómie spolu so Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora - SPPK, Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska a Stále máme chuť #stalemamechut pred parlamentom 👍👏

Čítať viac
titulný obrázok
21. 06. 2021

Jedinou vakcínou pre záchranu gastra je zníženie sadzby DPH

  • Tlačové správy

Aliancia Slovenskej Gastronómie dnes spojila svoje sily s najväčšou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou - SPPK, Asociáciou hotelov a reštaurácií a platformou Stále máme chuť, aby spoločným hlasom vyjadrili svoju výzvu smerom k širokému politickému spektru. Vyzývame vládu SR, aby bezodkladne konali vo veci zníženia sadzby DPH pre gastro sektor.

Čítať viac
titulný obrázok
21. 06. 2021

VIDEO ZÁZNAM Z TLAČOVÉHO BRÍFINGU ASG, SPPK, AHRS, SMCH

  • Video
  • Info

Tlačová beseda: Jedinou vakcínou pre záchranu gastra je znížená DPH

Čítať viac
titulný obrázok
11. 06. 2021

Zúfalosť strieda frustrácia. Štát naďalej svojou nečinnosťou a nezáujmom ničí jedného z najväčších zamestnávateľov na Slovensku.

  • Tlačové správy

Aliancia Slovenskej Gastronómie vyzýva premiéra Eduarda Hegera a ministra financií Igora Matoviča k riešeniu alarmujúcej situácie v gastro sektore a žiada ich o stretnutie. Aliancia Slovenskej Gastronómie (ASG), ktorá sa transformovala z iniciatívy 10 pre gastro opäť upozorňuje na zlú situáciu a zdecimovaný segment. Nakoľko žiadosti o osobné rokovanie s premiérom Eduardom Hegerom aj s ministrom financií Igorom Matovičom boli niekoľko krát odignorované, ASG žiada o stretnutie verejne.

Čítať viac
titulný obrázok
17. 05. 2021

Startitup- Reštaurácie povedali, čo ich zachráni pred krachom. Podporu našli u Kollára, Matovič hovorí o „prázdnej špajze“

  • Médiá

Aliancia slovenskej gastronómie avizuje čoraz väčšiu podporu zníženia DPH pre gastro, a to v ekonomických aj politických kruhoch. Napriek počiatočným obavám skeptikov sa navyše zástupcom aliancie darí argumentami meniť optiku vnímania tejto otázky aj u tých, ktorí neboli doteraz o tomto kroku presvedčení.

Čítať viac