Staňte sa členom 10 pre Gastro prvej
ALIANCIE SLOVENSKEJ GASTRONÓMIE!

Ak ste gastro podnikateľ, zapojte sa do gastro (r)evolúcie, zaregistrujte sa a staňte sa členom 10preGastro - Aliancia slovenskej gastronómie.

Registrovať

Snahou aliancie je vytvoriť komunitu gastra v ktorej sa podniky vedia navzájom podporiť, poznať sa a budovať vzťahy budovať vzťahy na základe solidarity a odbornosti. Podporte naše aktivity v záujme záchrany a rozvoja gastronómie na Slovensku vaším členstvom v 10 pre gastro ASG. Čím viac členov bude aliancia mať, tým výraznejším hlasom môže byť v rámci rokovaní s kompetentnými orgánmi štátnej správy, v zastupovaní záujmov gastro sektora, v upozorňovaní na problémy, v navrhovaní riešení či ich medializovaní a informovaní médií a verejnosti. Súčasťou aliancie 10 pre Gastro môže byť každý majiteľ alebo zodpovedná osoba za reštauráciu, kaviareň, bar alebo dodávateľ z gastro segmentu.

Aktuálne sú pre nás hlavné prirority:

 • získať pre Gastro sektor reálnu a funkčnú kompenzáciu za tvrdé zatvorenie prevádzok
 • zníženie DPH na stravovacie služby na 5 - 10% s cieľom priamej krátkodobej (5 % formou dočasnej zníženej sadzby) aj dlhodobej podpory (10 %)
 • postupné a bezpečné otváranie terás a interiérov gastro prevádzok a ich vrátenie do normálneho podnikateľského režimu

Našim podporovateľom chceme prinášať nielen komunikačnú silu, ale aj odbornú pomoc a vzdelávacie aktivity. Členovia ASG preto získajú:

 • prístup k aktuálnym informáciám, ktoré sa týkajú gastro podnikania vrátane dotknutej legislatívy (newsletter)
 • odborné poradenstvo a konzultácie zamerané na špecifické potreby gastro podnikov
 • prístup do uzavretej facebookovej skupiny 10 pre Gastro, ktorej cieľom bude vytvoriť diskusnú skupinu pre formovanie
 • návrhov komunikovaných predstaviteľmi ASG v rámci ďalšieho legislatívneho procesu vláde SR, dotknutým ministerstvám či samospráve
 • možnosť zúčastňovať sa vzdelávacích podujatí, napr. seminárov, workshopov a konferencií na rôzne témy týkajúce sa
 • praktických otázok podnikania, marketingu, managementu či personálneho rozvoja
 • do budúcna vytvorenie kongresu ASG za účasti predstaviteľov štátu a samospráv s cieľom prezentovať aktuálne problémy slovenského gastro sektora ako aj nové trendy v oblasti gastronómie a podnikania v gastre
 • transparentný monitoring financií a nakladania so zdrojmi ASG
 • ďalšie služby a benefity podľa aktuálnych potrieb členov ASG

Pridajte sa k nám aj vy a pomôžte nám bojovať za lepšie gastro na Slovensku. Do augusta 2021 budeme všetkých prihlásených registrovať bezplatne. V priebehu júna budeme registrovaných členov informovať o konkrétnych aktivitách plánovaných na rok 2021 ako aj formálnych podmienkach členstva v ASG.

Ak by ste našu prácu chceli podporiť príspevkom už teraz, resp. skôr ako v auguste, budeme vám veľmi vďační. Môžete tak urobiť príspevkom v ľubovoľnej výške na účet, ktorý zverejníme čoskoro. Po registrácii sa prosím pridajte aj do našej uzavretej facebook skupiny pre členov Aliancie 10 pre gastro. Po overení s menom resp. stránkou z registrácie Vám členstvo v skupine schválime.

Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu.

Aliancia slovenskej gastronómie- 10 pre Gastro

Viliam Pavlovský
Andrej Kasáš
Kamila Slašťanová
Július Činčala
Registrujte sa

Kontaktná osoba (oprávnená konať v mene spoločnosti):
Prevádzka
Facebook profily, ktoré máte záujem pridať ako členov v uzavretej facebook skupine 10preGastro